Stalowe drzwi profilowe – zalety i zastosowanie

Jednym z rodzajów drzwi stalowych są drzwi profilowe. Wykonuje się je, jak wskazuje nazwa, z profili systemowych, które tworzą skrzydła. To bardzo popularne rozwiązanie w zakresie drzwi – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dlaczego? Już wyjaśniamy!

Konstrukcja

Drzwi stalowe profilowe cechują się bardzo wysokimi parametrami wytrzymałościowymi. Stosuje się w nich materiały, które pozwalają im wytrzymać wiele potencjalnych zagrożeń mechanicznych, jak też długotrwałą ekspozycję na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dodatkowo ich konstrukcję wzmacniają odpowiednie okucia, czy też bolce antywyważeniowe. Wszystkie te udogodnienia gwarantują nie tylko odpowiednią wytrzymałość, czyniąc drzwi praktycznymi, lecz też zwiększają bezpieczeństwo użytkujących. Można też zastosować rozwiązania, które dodatkowo wzmocnią izolacyjność drzwi profilowych. Drzwi mogą też posiadać przeszklenie, naświetle lub doświetle. Nie ma też przeszkód, aby zastosować w tego rodzaju drzwiach wszelkiego rodzaju elektronikę, która dodatkowo zwiększy funkcjonalność każdego modelu. Drzwi mogą zostać wyposażone choćby w klawiaturę kodową, czy czytnik zbliżeniowy.Jak widać, zalet takiego typu drzwi jest wiele.W jakich okolicznościach najlepiej z nich skorzystać?

Wygląd

Stalowe drzwi profilowe mogą być atrakcyjnym, dodatkowym elementem aranżacji każdej przestrzeni. Obecnie producenci oferują tak dużą liczbę wzorów, że bez problemu można wybrać model, który będzie doskonale współgrał z otoczeniem klatki schodowej, czy elewacji danego budynku. Drzwi wykonane w ten sposób nie będą jedynie elementem koniecznym ze względu na swoją funkcjonalność, ale też integralną częścią większej całości, która z całą pewnością nie popsuje żadnego pomysłu aranżacyjnego.

Zastosowanie

Dzięki wymienionym powyżej rozwiązaniom stalowe drzwi profilowe mają wiele zastosowań. Mogą sprawdzić się w wielu miejscach, zarówno w przestrzeni publicznej, jak też prywatnie. Doskonale będą spełniać swoją rolę zarówno jako drzwi wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Chętnie używa się ich jako drzwi wejściowe do budynków wielorodzinnych, klatek schodowych itp.
Stalowe drzwi profilowe to rozwiązanie uniwersalne i bardzo solidne. Jeśli będą dobrze wykonane i odpowiednio dobrane, to nie pożałujecie decyzji o ich zakupie.