Robtom – wynajem rusztowań

Na większości budów i w trakcie prac konserwacyjnych niezbędne jest zastosowanie rusztowań elewacyjnych, a ich dzierżawa często stanowi pokaźną część kosztów inwestycji. Z tego powodu warto mieć świadomość, czym powinno odznaczać się profesjonalne przedsiębiorstwo mające w ofercie montaż rusztowań.

Robtom to firma oferująca wynajem rusztowań. Przede wszystkim należałoby zapoznać się ze szczegółową ofertą przedsiębiorstwa. Najbardziej dogodną opcją jest wybranie firmy, której usługi są tak wszechstronne, aby nie angażować wielu różnych podmiotów. Wybór jednej firmy do wynajmu, transportu i montażu oznacza ograniczenie wysiłku logistycznego i spore oszczędności. Dzięki tej decyzji nie będzie powodu, aby martwić się o żaden element powiązany z pracami, w tym nawet transport rusztowań na własną rękę. Warto mieć świadomość, że niektóre firmy, takie jak Robtom sp. z o.o., świadczą również usługi związane z pracami elewacyjnymi.

Ważnym kryterium wyboru firmy, której specjalnością jest dzierżawienie rusztowań elewacyjnych, wydaje się fachowość jej pracowników. Nie chodzi tu tylko o tych, co na budowie będą stawiać konstrukcję. Ze specjalistami powinno się mieć do czynienia na każdym etapie współpracy z firmą: od pierwszej rozmowy, aż po podpisanie protokołu odbioru, wykonanego przez uprawnionego pracownika. Poza tym, w toku wynajmu będziemy w kontakcie z m.in. konsultantem, który wyceni koszt usługi. Doświadczone firmy na rynku oferują także fachową pomoc, zarówno w zakresie samego sprzętu, jak również przepisów BHP.

Równie ważne co sprawna ekipa jest to, czy firma posiada wszelkie wymagane w przepisach uprawnienia i atesty. Warto też zaufać firmom zatrudniającym przeszkolonych monterów, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem i zdobytymi uprawnieniami.

Przepisy to jednak jedynie jedna strona medalu. Drugą są właściwie dobrane elementy i solidne ich połączenie. Niezależnie od rodzaju rusztowań, powinny one przechodzić niezbędne przeglądy.

Mogłoby się wydawać, że materiał czy marka rusztowań nie mają tak dużego znaczenia. Nie jest to jednak prawda. Dla przykładu, obecnie szeroko używa się rusztowań aluminiowych, które cechują się trwałością i lekkością. Należą do nich np. rusztowania Plettac czy Layher – produkty naprawdę renomowanych liderów rynku. Jeśli firma oferująca wynajem rusztowań właściwie je konserwuje i przeprowadza przeglądy, sprzęt nie ma prawa zawieść, nawet w trudnych warunkach. Poza tym, systemy znanych marek zazwyczaj są „przyjazne w montażu”, co wpływa na czas robót.

Kolejną cechą renomowanego przedsiębiorstwa wynajmującego i wykonującego montaż rusztowań jest terminowość. Każda osoba, która działa w branży budowlanej doskonale wie, iż czas to pieniądz. Opóźnienia z reguły mogą przełożyć się na duże straty i niepokój wokół inwestycji. Dlatego uznane firmy, takie jak Robtom sp. z o.o., nie lekceważą uzgodnionych terminów. Ich pracownicy wiedzą, że trzeba skonstruować optymalny oraz realistyczny harmonogram prac. Dzięki temu żadna ze stron nie jest narażona na straty wynikające z poślizgu.

Montaż rusztowań powinien także odbywać się szybko. Na to z kolei wpływa fachowość wykonawców, doświadczenie, typ rusztowań itp. Należy podkreślić, że niektóre z firm (np. Plettac) podają do informacji, ile metrów kwadratowych jest w stanie kosztować specjalista. Wartości skrajne są jednak naprawdę szerokie, nie tylko dlatego, że każda budowa cechuje się czymś innym. Niewiele mniej ważny jest demontaż rusztowań. Powinien być przeprowadzany w zgodzie z harmonogramem, szybko i skutecznie, tak, aby nie przeszkadzać w kolejnych etapach prac.

Trzeba powiedzieć, że rusztowania używane są w bardzo różnych sytuacjach, a wznoszenie wieżowców jest zaledwie przykładem ich zastosowań. Profesjonalna firma docenia każdego klienta. Niezależnie od tego, czy ma z nim wznosić centrum handlowe, czy odnawiać sufit w wysokiej hali. Docenia także lojalność. Choćby atrakcyjnymi rabatami dla stałych klientów.

ROBTOM
Ogrodowa 55a
Pyrzyce 74-200
Telefon: + 48 506 023 511
https://www.robtomspzoo.com/